Stomatologiczne zabiegi kosmetyczne

Współczesna ortodoncja może nam pomóc nie tylko w leczeniu zębów, ale również w poprawieniu ich wyglądu. W dzisiejszych czasach bardzo wiele gabinetów dentystycznych oferuje swoim klientom kompleksowe zabiegi kosmetyczne.

Dentysta podczas wizyty kontrolnej może zaproponować między innymi czyszczenie płytki nazębnej, osadu i kamienia. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem w naszym kraju cieszy się skaling i piaskowanie. Skaling to usuwanie kamienia przy pomocy specjalistycznego urządzenia ultradźwiękowego, z kolei piaskowanie to usuwanie osadów i wszelkich zanieczyszczeń pod ciśnieniem specjalnego piasku i wody.

Wybielanie zębów

Jeżeli chodzi o poprawę estetyki uzębienia, to w dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się zabiegi wybielania zębów. Głównym zadaniem wybielania jest uzyskanie jaśniejszego koloru twardych tkanek zęba. Zazwyczaj realizowane jest to przy użyciu specjalnych środków chemicznych. Pamiętać należy o tym, że wybielanie nie dotyczy wyłącznie zębów martwych i zębów z przebarwieniami powstałymi na skutek przyjmowanych leków. Z wybielania zębów bardzo często korzystają osoby, które stosują używki (papierosy, kawa) albo po prostu mają naturalne przebarwienia spowodowane wiekiem.

Korekta kształtu zębów

Aby poprawić estetykę uzębienia dentysta może zaproponować także korektę kształtu zębów. Zabieg ten stosuje się w momencie, gdy naturalny kształt zębów jest niezadowalający na przykład w przypadku tzw. zębów szczątkowych. Korekta kształtu dotyczy przeważnie siekaczy bocznych. Zabiegi korekcyjne wykonuje się za pomocą specjalnych materiałów kompozytowych i koron.