Odbudowa zębów na włóknach szklanych

Jest to nowoczesna metoda pozwalająca odbudować pojedyńczy, brakujący ząb, bazując na konstrukcji z włókna szklanego. Metoda ta odznacza się niską inwazyjnością, nie ma potrzeby szlifowania sąsiadujących zębów przez dentystę (jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych mostów), zatem tkanki zębów na których opiera się konstrukcja są wcale, bądż to w minimalnym stopniu uszkadzane.
Dentysta wykonuje konstrukcję w oparciu o istniejące ubytki w zębach sąsiadujących, w ten sposób nie trzeba niszczyć zdrowych tkanek. Dla porównania w przypadku stosowania tradycyjnych mostów, zawsze konieczne jest uprzednie oszlifowanie sąsiednich co oznacza nieodwracalne zniszczenie zdrowych tkanek.

Włókno szklane (widoczne na zdjęciu 2) twardnieje na wskutek oddziaływania światła UV, zapewniając należytą twardość i trwałość. Możliwe są odbudowy każdego zęba (nawet jedynek). Nasi lekarze dentyści posiadają duże doświadczenie w tego typu odbudowach.
Odbudwa dzięki tej technice odznacza się bardzo dobrą estetyką, szybkością wykonania – całość na jednej wizycie.

Włókna szklane mają również szereg innych zastosowań. Przy dużej utracie tkanek zęba, po uprzednim przeleczeniu kanałowym, można wykonać wkład z włókna szklanego cementowanego w kanale. Na tej konstrukcji odbudowuje się ząb nakładając np. korone porcelanową. Włókna szklane w postaci taśm używa się do szynowania rozchwianych zębów, jak ma to miejsce w paradontozie. Taśma jest niewidoczna, ponieważ przykleja się ją do tylnej powierzchni zębów, przywracając tym estetykę i funkcjonalność uzębienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *